Úvod

Od jara do podzimu jsou terény v okolí obce ideální pro turistiku pěší, cykloturistiku i autoturistiku. V podhůří jsou zajímavé výlety do Souvlastní, Kunčiny Vsi a Kačerova.
Ve Zdobnici, Souvlastní a Kunčině Vsi je smíšená zástavba rekreačních a trvalých objektů, Kačerov je rekreační osada. Všechny trasy jsou lemovány zajímavými sakrálními objekty a sochami. Na hřebenu Orlických hor se táhne známá Jiráskova stezka, která je dlouhá 128 km od Broumova do Litomyšle. Zde jsou mimo krásné přírody k vidění bunkry a opevnění z druhé světové války včetně známé pevnosti Hanička.
Na sítě cyklotras v Orlických horách je napojena i Zdobnice.
Pro autoturisty je Zdobnice vhodné výchozí stanoviště , neboť svou polohou umožnuje výlety do blízkého i vzdáleného okolí, ať se jedná o města Litomyšl, Dobruška, nebo o zámky v Rychnově nad Kněžnou, Častolovicích, Doudlebách, Opočně, Náchodě a Novém Městě nad Metují. Pro zájemce o rybolov lze doporučit přehradní nádrže Pastviny a Rozkoš, které je možné využít ke koupání, jako i koupalište v Rychnově nad Kněžnou, Žamberku a Vamberku. Nedaleké hraniční přechody v Králíkách a v Náchodě lákají k výletum do Polska.
Pro všechny tyto vlastnosti nelze jinak než konstatovat, že obec Zdobnice je pro turisty "srdcem Orlických hor".

Fotogalerie

Fotogalerie z okolí obce Zdobnice

Fotogalerie Zdobnice a okolí

Doporučujeme navštívit

Lyžařská střediska SKICENTRUM:

skicentrum ZDOBNICE

SKI CENTRUM ZDOBNICE

 

      

 

Počasí

Aktuální předpověď počasí na dnes a zítra:

Počasí radar